Натюрморт з цибулею і креслярської дошкою – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з цибулею і креслярської дошкою   Вінсент Ван Гог

Цей життєрадісний натюрморт був написаний незабаром після того, як Ван Гог залишив лікарню в Арлі, куди він вступив після першого великого психомоторного епілептичного припадку 25 грудня 1888 року. Зображувані об’єкти мають як алегоричне, так і більш особисте значення.

Запалена свічка, яка використовувалася в картині зі стільцем Гогена, відображає символічну традицію натюрморту і означає світло і життя; її протилежність, змарнілу жінку свічку використовували в натюрморті “memento mori”, а Ван Гог включив її в натюрморт з книгами, які намалював після смерті свого батька в 1885 році.

Незважаючи на це оптимістична нота прозвучала через полум’я свічки, яке підкреслено пророслими цибулинами, взятими з його жовтого стільця. З іншого боку Ван Гог додав люльку, тютюн і порожню пляшку, можливо з-під абсенту, все те, що ставить під загрозу його здоров’я.

Сучасні дослідження показали, що абсент сам по собі може викликати епілептичні напади. Ван Гог вживав цей згубний напій в чималих кількостях протягом місяця в Арлі, і багато з його подальших нападів збігаються з випадками, коли він мав до нього доступ. Креслярська дошка, на якій перебувають більшість з цих предметів вказує на відновлення роботи Ван Гога.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Натюрморт з цибулею і креслярської дошкою – Вінсент Ван Гог.