Три соняшнику у вазі – Вінсент Ван Гог

Три соняшнику у вазі   Вінсент Ван Гог

Ван Гог створив безліч картин з зображенням соняшників. Вперше ці квіти з’являються на його полотнах в 1887 році. Тоді, живучи в Парижі, він створив серію натюрмортів з лежачими соняшниками. Потім, вже в Арлі, Ван Гог пише кілька робіт з зображенням соняшників у вазі. Своє нескінченне захоплення жовтим кольором, що уособлювали сонце і життя, в цих натюрмортах Ван Гог довів до кульмінації: жовтим написані не тільки квіти, але і вази, і поверхні столів, і фони картин.

Ця робота – одні з перших “Соняшників” Арльського періоду. На картині ще немає жовтого переваги, властиві більш пізнім роботам, як немає і площинності, зближує живопис Ван Гога з японським мистецтвом. Три соняшника зображені на бірюзовому тлі. У їх пелюстках грають помаранчеві відтінки, нагадуючи про те, що ще недавно квіти росли під жарким сонцем. Але тьмяне листя соняшників, втрачають форму, вже вказують на те, що почався в них процес зів’янення.

Картину дуже оживляє світла зелена ваза, на поверхні якої грають відблиски. Поверхня столу написана пастозними мазками коричневої фарби, крізь які пробиваються помаранчеві рефлекси світла. Картина виглядає життєрадісною і світлої, вона відображає почуття автора, нескінченно натхненного сонячними кольорами природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Три соняшнику у вазі – Вінсент Ван Гог.