Троянди у кришталевій вазі – Едуард Мане

Троянди у кришталевій вазі   Едуард Мане

В останні місяці свого життя, змушений бути нерухомим, Едгар Мане намалював серію натюрмортів надзвичайної краси, знаходячи в самих простих і повсякденних речах джерело натхнення і вивчення.

Влітку 1882 року, з липня по жовтень, Мане знімав невеличку віллу в Рюэле, де присвятив себе живопису натюрмортів і де приймав своїх друзів. Будинок не був особливо комфортабельним і мав тільки маленький сад. Там проводив своє останнє літо Мане в надії на покращення, яке на жаль не сталося.

Друзі приходили кожен день, насолоджувалися його блискучими розмовами і його живим розумом, який не був зломлений хворобою. Кожен день служниця Мері Лоран приносила квіти майстру за дорученням пані. Завдяки щоденним візитів народився другий портрет Елізи, але потім Мане був змушений кинути кисті, і картина залишилася незакінченою.

Полотно було знайдено його дружиною після смерті Мане на мольберті. Свіжість і жвавість квіткових композицій в останні роки життя Мане показують людини, закоханого в життя. Мане говорив в 1876 році: “Кожен твір має бути новим створенням духу. Треба залишити осторонь спогади, бачити тільки те, що бачиш і дивитися на предмети, як якщо б у перший раз”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Троянди у кришталевій вазі – Едуард Мане.