Паркетники – Гюстав Кайботт

Паркетники   Гюстав Кайботт

Кайботт відрізнявся від своїх побратимів по цеху тим, що мав пристойну перебуваючи ня і тому працював виключно для задоволення, анітрошки не піклуючись про продаж своїх картин. Він обожнював творче середовище. В Парижі на вулиці Міроменіль у нього була власна студія. Існує припущення, що саме в ній художник і написав “Паркетників”.

Незважаючи на відточену техніку виконання даного полотна, в 1875 році журі Салону відкинуло його за надмірну фотографичность і грубий реалізм. Однак це не зупинило художника, і він знову виставив картину у квітні 1876 року на Другій виставці імпресіоністів. Як не дивно, цього раз критики похвалили її саме за абсолютну достовірність передачі сюжету.

Треба віддати належне: при погляді на цю картину дійсно створюється враження, що сцена укладання паркету оживає. Здається, кімната наповнюється шумом, що походить від ритмічних рухів інструментів у сильних м’язистих руках робітників.

Протягом тривалого часу картина поповнювала колекцію самого автора. І тільки коли його не стало, в 1896 році полотно передали в Люксембурзький музей. Потім вона ще кілька разів змінював місце свого знаходження: у 1929 році було частиною зібрання Лувра, починаючи з 1947 року зберігалося в Національній галереї Же-де-Пом, поки, нарешті, в 1986 році не потрапила в музей Орсе. Тут вона перебуває донині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)