Містер і місіс Ендрюс – Томас Гейнсборо

Містер і місіс Ендрюс   Томас Гейнсборо

Сер Роберт Ендрюс і Франсіс Картер одружилися в листопаді 1748 року і цей портрет був написаний в честь цієї події. Молода пара написана на тлі блідого пейзажу, далеко простягається їх маєток. Варто теплий осінній день, хліб прибрано і вже пов’язаний в снопи.

Чоловік з собакою повернулися з полювання, їх зустріла молода дружина, і вони вирішили відпочити неподалік від свого маєтку. Юна дружина розташувалася на лавці, широко розклавши світле пишне, переливчасте атласом сукню, з-під якого видніються світлі туфельки.

Вираз обличчя дружини надмірно суворе, може бути, вона ще не звикла до такої відповідальності у свої 18 років – бути дружиною і боїться виглядати легковажною. нехай навіть і перед художником. Для картин Гейнсборо дуже характерно поєднання людини і природи.

Як правило, в його пейзажах зазвичай присутні люди, а також незмінно присутні собаки, підкреслюють, як правило, статус людини. І тут поруч з Робертом – породиста мисливська собака. Картина сповнена тонкого ліричного настрою.

Картина написана в м’яких, пастельних тонах. Треба все-таки сказати, що спочатку художник задумав написати в руках леді Ендрюс пір’я фазана. якого господар приніс з полювання, а самого закривавленого фазана покласти на серветку, на дороге вишукане плаття Франсіс. Цим художник прозоро натякнув на кровожерливість правлячого класу. Але все-таки виконати задумане Гейнсборо не зважився.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)