Сільський будиночок з поросятами – Томас Гейнсборо

Сільський будиночок з поросятами   Томас Гейнсборо

На схилі років Гейнсборо відкрив для себе новий жанр, який тепер умовно називають жанром “фантастичних картин”. Слово “фантастичні”, втім, з успіхом може бути замінено на “сентиментальні”, бо подібне визначення цілком і повністю відповідає тому дії, що повинні були робити такі картини на глядача.

Ці сільські сценки з фігурами чарівних діточок на тлі ідилічного пейзажу у глядачів користувалися і замовників величезним успіхом. Почалася технічна революція пробудила у багатьох англійців ностальгічні почуття.

Стара добра Британія затужила за старими добрими часами. В моду увійшли ностальгічна література і живопис. Таким чином, Гейнсборо вловив сподівання публіки. Треба сказати, що і сам художник, по всій видимості, отримував неабияке задоволення від створення сентиментальних картин. Так, сер Авдейл Прайс, що здійснив разом з Гейнсборо поїзда по провінції, згадував згодом: “Коли він починав писати сільську сценку або групу місцевих дітлахів, я часто зазначав, яким ніжним і задумливим ставало вираз його обличчя”.

Ймовірно, “сентиментальна гілка” у творчості майстра сформувалася не без впливу Естебана Мурільйо, часто писав зворушливі сценки, що зображували дітей з бідних селянських сімей. Тут представлені дві “фантастичні картини” кисті Гейнсборо – “Сільський будиночок з поросятами” і “Дівчинка, збирає хмиз” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Сільський будиночок з поросятами – Томас Гейнсборо.