Місячний пейзаж з будиночком – Томас Гейнсборо

Місячний пейзаж з будиночком   Томас Гейнсборо

Володіючи живою уявою і задатками експериментатора, Гейнсборо незмінно бував в захваті, якщо йому вдавалося побачити щось нове. Наприклад, його зовсім зачарував так званий “чарівний ліхтар”, винайдений його другом, художником Філіпом де Лютербургом.

Подання з чарівним ліхтарем являли собою дійсно чарівне видовище: під музичний акомпанемент за допомогою спеціального пристосування показувалися підсвічені з тильного боку скляні пластинки з намальованими на них сценками.

Перше представлення з використанням чарівного ліхтаря відбулося в лютому 1781 року. Серед глядачів був присутній і Гейнсборо. Свідок захоплення художника записав згодом: “Він був настільки захоплений драматичними ефектами, створеними за допомогою чарівного ліхтаря, що не міг говорити ні про що іншому, і не заспокоївся, поки сам не створив власний чарівний ліхтар, в якому демонструвалися підсвічені палаючими свічками намальовані на склі картинки”.

Захоплення майстра цієї “дитячою забавкою” часом переходило, на думку оточуючих, всякі межі. Цілі дні він проводив за створенням скляних слайдів. У наші дні найбільш відома серія картин на склі для музичної вітальні Абеля. Величезне враження на глядачів виробляли гейнсборовские “місячні сцени” для чарівного ліхтаря – такі, як “Місячний пейзаж з будиночком” . Залишається тільки пошкодувати про те, що до наших днів дійшло лише десять скляних слайдів роботи Гейнсборо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Місячний пейзаж з будиночком – Томас Гейнсборо.