Портрет герцогині де Боуфорт (Дама в блакитному) – Томас Гейнсборо

Портрет герцогині де Боуфорт (Дама в блакитному)   Томас Гейнсборо

Одне з кращих творів художника – “Портрет герцогині де Боуфорт ” – створено ним у розквіті творчих сил. Постать молодої жінки у відкритому платті з прозорою білої тканини м’яко виділяється на темному тлі. Її напудрені волосся покладені в хитромудру зачіску.

Великі локони, що спускаються на похилі плечі., відтіняють свіжість юного особи з напіввідкритими вологими губами і мигдалеподібними темними очима. Легким рухом правої руки вона притримує на грудях блакитний шовковий шарф. Сіруваті, блакитні, рожеві та білі тони, подекуди посилені яскравими мазками, допомагають передати витонченість і красу моделі.

Живопис картини відрізняється винятковою легкістю і динамічністю. Тонкий шар фарб сяє переливами ніжних півтонів. Відчуття динаміки посилюється своєрідним прийомом художника: він як би малює пензлем, а не пише окремі частини портрета. Ця манера, нагадує техніку пастелі, особливо помітне в трактуванні волосся зображеної дами. Сміливість мальовничих прийомів Гейнсборо вражала сучасників. Так, Рейнолдс зазначав “дивні плями й риски” на картинах Гейнсборо, “які здаються швидше результатом випадковості, ніж свідомого наміру”.

Саме ця, не пов’язана академічною традицією, техніка є одним з вищих досягнень Гейнсборо. “Портрет герцогині де Боуфорт ” вступив в Ермітаж у 1916 році зборів А. 3. Хитрово за заповітом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)


Портрет герцогині де Боуфорт (Дама в блакитному) – Томас Гейнсборо.