Пейзаж в Суффолці – Томас Гейнсборо

Пейзаж в Суффолці   Томас Гейнсборо

Пейзаж завжди залишався улюбленим жанром Гейнсборо. З часом він змирився з тим, що пейзажна живопис не може стати для нього джерелом засобів до існування, і все одно у важкі хвилини зізнавався друзям: “Я втомився від портретів, мене вже нудить від них. Як мені хотілося б поїхати в яку-небудь глухе село і писати там природу в тиші і спокої”.

Майстер любив писати з натури і вмів точно відображений на полотні всі деталі пейзажу, починаючи від грозового неба і закінчуючи розмоклому після дощу дорогий, – ілюстрацією може служити чудовий гейнсборовский “Пейзаж з возом”. Тим не менш, він зовсім не прагнув до того, щоб його картини ставали точним зліпком з того чи іншого конкретного ландшафту.

Ранні пейзажі Гейнсборо писав у стилі рококо. Такий, наприклад, “Пейзаж в Суффолці” . Своєю декоративністю ці роботи помітно відрізняються від усього, створеного художником згодом у жанрі пейзажу. У зрілих пейзажах Гейнсборо помітні сліди навчання у старих майстрів – насамперед, у Рубенса. Вплив Рубенса особливо помітно в картині “Корнардский ліс” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)