Архітектурний пейзаж – Пимен Орлов

Архітектурний пейзаж   Пимен Орлов

П. Н. Орлов зарекомендував себе як портретиста, але в його працях можна знайти і кілька, присвячених побутових сцен з життя. Однією з таких робіт є “Архітектурний пейзаж”.

Художник був вразливою натурою, все йому було цікаво. Народившись в родині бідного мельника і довгий час збирав на оплату свого навчання, Орлов цінував звичайні побутові речі і бачив красу в усьому.

Робота була написана в 1850 році під час його проживання в Римі. В Італії живописець завоював популярність і був затребуваний як портретист. Картина відображає щоденну побутову сцену, написана в темних, неяскравих кольорів.

Майстер відображає дуже точно архітектурний стиль країни, зовсім не властивій манері будови російських будівель. Величні будинки утворюють тісні вулички, вікна невеликі, властиві класичному італійському стилю. На задньому плані видніється собор, що нагадує старовинний замок.

Головні персонажі картини все ж величні споруди, постаті людей в порівнянні з ними здаються просто крихітними. Розглянути характер героїв неможливо, ледве можна відрізнити жіночу стати від чоловічої.

Люди займаються розвантаженням дров, чоловік вже закинув значну зв’язку собі на плечі, а жінка присіла перепочити. Можливо, саме таку картину і спостерігав художник часто з вікна свого будинку. Зимовий холод змушує людей працюють у пошуках джерела тепла.

Картина показує малу значущість людини у великому місті. Вся життя підпорядкована великим споруд, а люди здаються лише пішаками в лапах великого мегаполісу. Ця філософська наповненість дуже актуальна для сучасного суспільства.

Будинки стають все вище, а люди все більше втрачають свою вагу в життя міста в цілому. Часом ніхто і не помітити пропажу маленької людини, в той же час руйнування величезної будівлі буде значною подією в міському житті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Архітектурний пейзаж – Пимен Орлов.