Пейзаж з хлопчиком у білій сорочці – Каміль Коро

Пейзаж з хлопчиком у білій сорочці   Каміль Коро

Схильність до панорамним розворотів проявилася у Коро дуже рано, вже в середині 1820-х років в пейзажах Риму та його околиць: “Озеро Альбано і Кастель Гандольфо” ; “Римська Кампанья з Тибром” .

Такого роду композиції слідували французької традиції XVIII століття, коли дуже широкий кут зору невимушено поєднувався з інтимністю почуття, властивої рококо. Можна, зокрема. згадати такі картини, по всій ймовірності. відомі Коро, як “Вид Венсеннський замку з Монтрей” Л. Р. Моро Ст. або пейзажі Валансьєна.

У невеликих сонячних панорамах Коро знаходив щось прямо протилежне таємничим, злегка почервонілим серпанком лісових куточках, зображення яких присвячена значна частина його живопису. Виходячи на простір, він як би знаходив душевну рівновагу особливого роду. Час від часу в поїздки по Франції його залучали чарівні і м’які розвороти річкових долин, на зразок тих, що зображені на картинах “Руан. Панорама долини Сени” або “Пейзаж з далеким игоризонтами.

Особливостями композиції і прийомами листи останній нагадує “Пейзаж з хлопчиком у білій сорочці”. Чудове властивість цього і подібних йому пейзажів – близькість художника до природи, справжня інтимність почуття. Цим почуттям відрізняються так звані ліричні пейзажі, створені в майстерні, але воно проявлялося і в речах, написаних на натурі. Втім, хоча ця картина зображає якийсь конкретний вид, швидше за все вона писалася не на пленері, а в майстерні.

На користь такого припущення може свідчити використання прийому, натренированного на ліричних пейзажах. Він полягає в тому, щоб оживити красиву стриману за кольором пейзажну середу невеликим більше яскравим плямою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж з хлопчиком у білій сорочці – Каміль Коро.