Натюрморт з рибою – Фредерік Базиль

Натюрморт з рибою   Фредерік Базиль

Паризької художній Салон 1866 року виявився переломним у творчості Базиля і Моне. Обидва художника готували для своєї першої виставки дві амбітні роботи: “Дівчина за роялем” Базиля і “Сніданок на траві” Моне. Але якщо картина Базиля була просто відкинута журі, то “Сніданок на траві” виявився не готовим до початку експозиції.

У підсумку увазі публіки були надані більш скромні “Натюрморт з рибою” і “Камілла” відповідно. Роком раніше Едуард Мане вже показував дуже схожий натюрморт в галереї Луї Мартіна.

Картини Базиля і Мане мали багато спільного: мертві риби різних розмірів для створення простору композиції і темна палітра фарб з вкрапленнями сріблястих і рожево-помаранчевих тонів. І якщо “Камілла” Моне привернула увагу критиків, змусивши говорити про автора, як не про чергове пейзажисті, то натюрморт Базиля залишився майже непоміченим.

Один з рецензентів зазначив “брак циркуляції повітря”, позитивно оцінивши при цьому “апетитно виглядів карпа”. При ретельного опрацювання деталей зображення картина була занадто проста, і автор визнавав це.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)