Косци – Джордж Стаббс

Косци   Джордж Стаббс

Ця елегантна сценка з сільського життя складає пару схожою сценці “Женці” , також зберігається в галереї Тейт. Стараннями Гейнсборо і деяких інших художників сільські сценки придбали велику популярність у Англії.

Роботи Стаббса в цьому жанрі відрізняються від робіт його сучасників, насамперед, тим, що він показує село і селянський працю без зайвої сентиментальності. Хоча спроба ідеалізувати життя “пейзанів” присутній і в нього така ідеалізація була в дусі часу.

Так, незважаючи на те, що заготівля сіна – дуже важка праця, ми не бачимо жодної плями поту на білосніжних сорочках працівників. На головах жінок – капелюхи, не позбавлені навіть деякого витонченості.

Вгодовані селянські коники аж ніяк не перевтомлені. З точки зору композиції “Косци” – одна з кращих картин Стаббса. Він виставляв її як мінімум двічі: у Королівської академії і в Суспільстві заступництва живопису в Ліверпулі. Пізніше художник випустив гравюру “Косци” а потім повторив картину на овальної платівці, написавши її емалевими фарбами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)