Любовний лист – Жан-Оноре Фрагонар

Любовний лист   Жан Оноре Фрагонар

Великий основоположник французької живопису XVIII століття, Жан-Оноре Фрагонар, увібравши досвід Буші і Ватто, розвинув власний живописний мова та вишуканий стиль.

Співак любові і природи, дитинства та сімейного життя, художник залишив після себе досить різноманітні твори. На цій картині зображена дівчина. Вона захоплена зненацька у своїй кімнаті, під час читання листа, вкладеного в букет квітів, який тримає в руках. Запашілі щоки і легка посмішка на губах підказують, як милий її серцю відправник.

Сонячний промінь, що проникає з вікна в кімнату, коливається і моделює обличчя дівчини. Він забарвлює її шкіру і блакитними відблисками малює сукню, зіткану швидкими живими і легкими мазками. Принадність сцени виходить з вишуканою спонтанності і уявній импровизированности композиції, виконаної в дусі реалізму, але без тіні настирливості. Особистість портретованого невідома. Але, виходячи з тексту записки, можна припустити, що перед нами дочка Франсуа Буше – Марі Еміль. Залишившись вдовою в 1773 році, вона вийшла заміж за друга свого батька.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)