Єровоам приносить жертву ідолам – Жан Оноре Фрагонар

Єровоам приносить жертву ідолам   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького художника Жана Оноре Фрагонара “Єровоам приносить жертву ідолам”. Розмір картини 115 x 145 см, полотно, олія. Картина живописця відома також під назвами “Жертвоприношення Єровоама” і “Єровоам поклоняється ідолам”. В 1752 році за виконання в традиції академічної історичної живопису, полотно “Єровоам приносить жертву ідолам” Фрагонар був удостоєний першої премії римського конкурсу, яка давала право на поїздку в Італію. Єровоам, син Навата з коліна Єфремова, був винуватцем поділу єврейської монархії на два царства – Іудейське і Ізраїльське – і засновником першої Ізраїльської династії.

В молодості Єровоам перебував на службі у Соломона, в якості наглядача над робітниками з коліна Єфремова. Тут він дізнався тягарі, які повинен був нести народ для задоволення непомірних примх царя, чув гомін робітників, бачив придворні смути і моральну розбещеність самого царя. При вигляді усього цього в ньому прокинулася гордість ефремлянина, як члена того коліна, якому благословення Якова була обіцяна блискуча майбуття і яке тепер повинно було рабськи служити коліна плем’я юдина. Пророк Ахія передбачив Єровоама, що він буде царем всіх північних колін, так що за домом Давидовим залишаться тільки два коліна.

Коли звістка про це дійшла до Соломона, Єровоам втік до Єгипту і там користувався заступництвом фараона до самого моменту відкладення північних колін від Соломонового сина Рехав’ама. Відклалися коліна закликали Єровоама, і він став першим царем царства Ізраїльського. Він зміцнив кордони свого царства, побудував кілька нових міст і взагалі зробив чимало для свого народу; але його згубило побоювання, як би народ знову не повернувся під владу дому Давидового.

З цією метою Єровоам став всіляко прагнути до відчуження свого царства від Єрусалиму, з його храмами, і навіть справив релігійний розкол, встановивши поклоніння і жертвоприношення золотим тельцям. Заснована ним династія припинилася в особі сина Навата, після якого ізраїльський престол зробився здобиччю різних узурпаторів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Єровоам приносить жертву ідолам – Жан Оноре Фрагонар.