Принесення в жертву Ісаака – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Принесення в жертву Ісаака   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Який наростив у творчості Караваджо драматизм у повній мірою проявився в представленій роботі, тим більше цьому сприяв її сюжет. Картина була написана для кардинала Маффео Барберіні, чиїм заступництвом користувався художник. Він зобразив момент, коли біблійний Авраам старець збирається принести в жертву свого сина Ісаака, як наказав, щоб упевнитися в глибині його віри, Бог.

В найкоротший часовий проміжок Караваджо зумів вмістити кілька напружених дій, чинених персонажами: батько, тримаючи голову пов’язаного сина рукою, заніс над ним ножа, син кричить від страху, але ангел, посланий Богом, зупиняє Авраама і вказує йому на жертовного овна.

Картина настільки переповнена емоціями, що навіть ангел виглядає стурбованим, а агнець з тривожним поглядом тягне голову, ніби благаючи покласти його на місце Ісаака. Розгортається по горизонталі композиція розтягує у часі всі дії персонажів, змушуючи і їх, і глядача ще сильніше переживати представлену тут драму.

Недарма живопису бароко, родоначальником і одним з найяскравіших представників якої з’явився Караваджо, було притаманне саме напруга пристрастей. Але художник не просто зобразив людські переживання в конкретне мить – він пішов далі, поглибивши їх психологічно. Так, на обличчі Авраама відображені борються всередині нього ревна віра і батьківська любов. Занурюється в сутінки пейзаж на задньому плані посилює драматизм, але місто на горе і світла далечінь неба підкреслюють благополучний результат, який ось-ось настане.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Принесення в жертву Ісаака – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.