Натюрморт з музичними інструментами – Эваристо Баскенис

Натюрморт з музичними інструментами   Эваристо Баскенис

Баскенис – один з найзагадковіших італійських художників епохи Бароко. Понад 600 натюрмортів з музичними інструментами написав майстер за своє творче життя.

Змінюючи композицію, світло, колорит, набір інструментів, навколишній інтер’єр, автор ніби намагався засобами живопису перемогти музику, довести перевагу образотворчого мистецтва. При всьому різноманітті, незмінним “інструментальних” натюрмортах залишається присутність в композиції чорного похідного скриньки з письмовим приладдям, перо, ноти, відсутність струн на зображуваних лютнях, виолах, віолончелях.

Робота, розміщена в залах академії Каррари, написана легко і елегантно. Тут багато світла і повітря. Простий, нейтральний фон, позбавлений всяких деталей і колірного різноманіття, концентрує увагу публіки на зібраних інструментах. Рожеві стрічки на головці грифа лютні і кінчику смичка, додають в роботу барокової пишності, хоча грати з такими стрічками незручно, та просто неможливо. Дивує і відсутність струн на інструментах. Не менш загадковий і чорний ящик з нотною партитурою. Музики немає. Вона ще не народилася. Вона існує лише на сторінках списаних нотними знаками, її ніхто не чує.

Інструменти позбавлені струн, вони мовчать. Але всі деталі натюрморту, зібрані в одній композиції, породжують в уяві глядача іншу музику. Це музика кольору, світла, впевнених мазків і невловимого колориту. “Інструментальні” натюрморти Баскениса можна побачити в багатьох музеях і галереях світу. Найвідоміші знаходяться в академії Каррари, Метрополітен музеї, Музеї театру Ла Скала.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з музичними інструментами – Эваристо Баскенис.