Натюрморт з гіпсовою статуеткою, трояндою і двома романами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з гіпсовою статуеткою, трояндою і двома романами   Вінсент Ван Гог

“Натюрморт зі статуеткою” Ван Гог створив у 1887 році в Парижі. Це один з кращих натюрмортів, написаних ним в цей період. Картина є свого роду “натюрмортом-портретом”, елементи якого символізують те, чим жив в цей час Ван Гог.

Гіпсова статуетка вказує на приналежність художника до романського мистецтва, книги Гі де Мопассана і Гонкурів – на його захоплення сучасною прозою, а недбало кинута троянда уособлює неповторний культурний клімат і шик Парижа, впечатливший молодого художника.

Композиція картини в корені відрізняється від ранніх натюрмортів Ван Гога. Якщо голландські роботи статичні і чітко вибудувані, то тут значно переважає динаміка. Предмети збудовані підкреслено по діагоналі, що рухається зліва направо і зверху вниз. Енергійні мазки пензля підсилюють відчуття руху.

Колорит картини будується на поєднанні контрастних кольорів, які гармонійно доповнюють один одного. Фон написаний інтенсивним яскравим синім кольором, на якому виділяється жовта серветка. Колірний акцент зроблений на двох книгах, обкладинки яких написані яскравими, контрастними кольорами. Композиція, кольорове рішення і характер накладання мазків свідчать про прихильність Ван Гога ідеям імпресіонізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Натюрморт з гіпсовою статуеткою, трояндою і двома романами – Вінсент Ван Гог.