Вид на річку з весловими човнами – Вінсент Ван Гог

Вид на річку з весловими човнами   Вінсент Ван Гог

Це одна з пейзажних робіт Ван Гога, написаний під час перебування в Парижі в 1887 році. Як і інші пейзажі цього періоду, вона була написана на природі з натури. Автор намагався вловити тонкощі природного освітлення, яке щохвилини змінює барви природи і надає їм нові відтінки.

На цій картині зображено момент, коли промені яскравого сонця пробиваються крізь тонкий просвіт між густими дощовими хмарами. Послегрозовое стан природи показане за допомогою густих сіро-синіх відтінків неба, яке внизу стає яскравим і світлим.

Завдяки незвичайному висвітлення все забарвлюється в холодні тони, лінія горизонту темніє, а на воді з’являються іскристі яскраві відблиски. На передньому березі холодні сіруваті відтінки грають на світлі, переходячи в теплі помаранчеві та рожеві тони.

Колірна гамма стає яскравою і різноманітною за рахунок помітних плям човнів, що стояли біля берега. Ці маленькі строкаті вкраплення разом з смугами охристо-зеленої трави створюють яскравий акцент. Незважаючи на хмарне небо, автор створює картину, повну життєлюбства. При погляді на неї глядач ніби відчуває прохолоду річкового вітру, наповненого свіжістю тільки що минулого дощу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)