Ранок: відправлення на роботу (за Міллем) – Вінсент Ван Гог

Ранок: відправлення на роботу (за Міллем)   Вінсент Ван Гог

Селянське творчість Жана-Франсуа Мілле служило Ван Гогу прикладом для наслідування і постійним предметом роздумів. Можна сказати, що живопис цього майстра багато в чому вплинула на художнє мислення Ван Гога. Ще в 1875 році Вінсент прикрасив стіни своєї кімнати гравюрами з серії малюнків “Чотири пори року” Мілле.

А в листопаді 1889 – січні 1890 року, перебуваючи в лікарні Сен-Ремі, він пише з цим гравюрами серію великих живописних полотен. Однак ці роботи навряд чи можна назвати копіями. Переводячи роботи на мову фарб, художник наповнював мотиви особистими почуттями і враженнями.

Однією з картин серії стало “Ранок, відправлення на роботу”. Сімейна пара селян неквапливо йде протоптаною у полі стежкою, щоб приступити звичній для себе щоденній роботі. Селянка з кошиком їде верхи на худій понурившем голову віслюка, її чоловік йде позаду з вилами.

Сонце тільки сходить, забарвлюючи поле, фігури і особи селян в теплі ніжно-жовті відтінки, які стають яскравіше завдяки яскраво-синього холодного кольору довгих падаючих тіней. Замислене обличчя селянки звернене прямо до сонця. Динамічні мазки в поєднанні з пастельній і одночасно яскравою кольоровою гамою роблять картину легкої, атмосферної і повітряної.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ранок: відправлення на роботу (за Міллем) – Вінсент Ван Гог.