Троянди, тюльпани, дельфинум, півонії і нарциси у вазі – Чарльз-Жосеф Ноуд

Троянди, тюльпани, дельфинум, півонії і нарциси у вазі   Чарльз Жосеф Ноуд

Незважаючи на те, що сувора естетика французького Просвітництва жанр натюрморту, в цілому, не жалувала і він зарахований був до “низьким” жанрами образотворчого мистецтва, рідкісний художник того часу, не кажучи вже про наступних епохах, не спробував свої сили у ньому. Та й гріх не надихнутися живими квітами, нерукотворним дивом їх краси і чарівності. Ось і французький художник Чарльз-Жосеф Ноуд в 1882 році на одній з картин намагався вразити публіку різноманітністю квіткового світу.

Коли дивишся на цю картину, дивуєшся наскільки фотографічно точно, дбайливо і ретельно виписані всі деталі, майже фізіологічно відчуваєш пахощі і аромат настільки найбагатшого букета, де в одній вазі і троянди, тюльпани, нарциси, півонії, і навіть більш екзотичний дельфініум.

Художня манера Ноуда надзвичайно далека від імпресіоністичної, хоча популярність імпресіонізму в цей час якраз була в самому розпалі. Саме чіткість, а не розмитість ліній для цінителів живопису представляє особливу важливість – в першу чергу для тих з них, хто вихований на класиці і не переносить ніяких модерністських експериментів.

Можна сперечатися про те, чи є перевагою разючу подібність з цим букетом, але не можна відмовити художнику в філігранному майстерності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Троянди, тюльпани, дельфинум, півонії і нарциси у вазі – Чарльз-Жосеф Ноуд.