Купання Сусанни (Сусанна і старці) – Якопо Тінторетто

Купання Сусанни (Сусанна і старці)   Якопо Тінторетто

Картина художника Якопо Тінторетто “Купання Сусанни”. Розмір картини 147 x 194 см, полотно, олія. Композиція картини “Купання Сусанни” побудована за мотивами біблійного старозавітного події. Картина має також іншу назву “Сусанна і старці”. Картина художника “Купання Сусанни” є однією з кращих картин Тінторетто з серії “поезії”.

Чарівне чари цієї композиції чарівно. По-перше, це одна з картин, в яких не відчувається слідів поспіху, часто властивої художнику Тінторетто. Вона написана тонкої і точної віртуозною пензлем. Вся атмосфера картини овіяна своєрідно ніжною сріблясто-блакитним прохолодою, що надає їй відчуття свіжості і легкого холодку. Сусанна тільки що вийшла з купальні. Її ліва нога ще занурена в холодну воду. Сяюче тіло оповите легкими блакитними тінями, воно як би світиться зсередини.

Світіння її ніжно пишного і гнучкого тіла за контрастом відтінено більш в’язкою фактурою неспокійно зім’ятих складок блакитно-зеленого в тінях рушники. Перед нею в темній оливковатой зелені шпалер горять рожево-фіолетовим кольором троянди. На задньому фоні сріблиться смуга струмка, а за ним, написані в легкому трохи сіруватому, фісташковому тоні, височіють тонкі стовбури невеликих топольков.

Сріблястість тополь, холодне сяйво троянд, мерехтіння спокійних вод басейну і струмка як би підхоплюють мотив сяйва нагого тіла Сусанни і, відштовхуючись від бурувато-оливкового фону тіней і землі, створюють ту сріблясто прохолодну і м’яко сяючу атмосферу, що огортає всю картину.

Сусанна вдивляється в поставлену перед нею на землі дзеркало, милуючись своїм відображенням. Але глядачеві не видно дзеркального відображення нагого тіла Сусанни. В ненадійній перлової поверхні поставленого під кутом до глядача дзеркала відображена лише золота шпилька і мереживний кінчик рушника, яким вона витирає свої ноги. Але цього достатньо – глядач вгадує те, чого не бачить, стежачи поглядом за напрямком погляду трохи здивованим власною красою золотокосого Сусанни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Купання Сусанни (Сусанна і старці) – Якопо Тінторетто.