Доріжка в громадському саду в Арле – Вінсент Ван Гог

Доріжка в громадському саду в Арле   Вінсент Ван Гог

Парки, міські сади були для Ван Гога тим місцем, де людина може відпочити від життєвої суєти, поринувши у світ тиші і спокою. Він часто зображував такі місця, живучи в шумному Парижі. Але і в Арлі, де життя було набагато природніше і ближче до природи, парки іноді зачаровували своєю красою. На цій картині художник зобразив куточок арльського громадського саду.

Сад постає на картині як невеликий острівець спокою і краси. Закрита композиція сприяє передачі атмосфери затишку. Смарагдові крони дерев суцільною стіною оточують доріжку з прогулювалися по ній людьми. Ван Гог любовно виписує пишне листя дерев і голки ялин.

Пейзаж відрізняється приголомшливою яскравістю і соковитістю кольору. На тлі блакитного неба палає перша жовтизна осінніх дерев. Сонячні промені просвічують крони, роблячи їх смарагдовий колір ще яскравіше. На доріжці світло створює гру найрізноманітніших кольорів і відтінків – від ніжно-бузкових до яскраво-жовтих.

Далеко художник помістив прогулюються людей, їх ходи так само спокійні, як навколишня природа. Ван Гог зобразив початок осені, свого улюбленого пори року. Але настрій пейзажу аж ніяк не осіннє. Навпаки, він наповнений атмосферою тихої радості і життєлюбства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Доріжка в громадському саду в Арле – Вінсент Ван Гог.