Стежина в полі вербами – Вінсент Ван Гог

Стежина в полі вербами   Вінсент Ван Гог

Картина “Стежка в полі з вербами” була написана в Арлі. Навесні 1888 року Ван Гог інтенсивно працює на пленері, створюючи безліч нових полотен.

На цій картині художник зобразив простий і на перший погляд непримітний мотив. Широке поле простягається вдалину. Перетинає його стежка йде вглиб полотна, захоплюючи погляд глядача за собою, повз низьких ів з ще прозорою кроною, покритої весняними бруньками, до декільком яскравим будиночків далеко і синеющей за ними блакитний смужці горизонту.

Картина написана в імпресіоністичній манері. Всі увагу Ван Гог зосередив на передачі світла і повітряного середовища. З-за високої лінії горизонту більшу частину картини займають поле і стежка, але дивовижне розмаїття відтінків робить простий мотив надзвичайно цікавим.

Синє прозоре весняне небо написано легкими мазками, що створює враження легкості. Пейзаж ніби випромінює весняну атмосферу, яка відчувається при погляді на яскраві кольори грунту, сині тіні дерев, широкі, залиті світлом простори. Блакитні барви неба переходять на поле і траву. Художник пише землю різнокольоровими мазками контрастних кольорів, показуючи все розмаїття відтінків природи, що пробуджується під яскравим весняним сонцем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)