Дві селянки копаються в полі зі снігом – Вінсент Ван Гог

Дві селянки копаються в полі зі снігом   Вінсент Ван Гог

Перебуваючи в лікарні Сен-Ремі, Ван Гог зробив безліч копій робіт старих майстрів, таких як Рембрандт, Дом’є і особливо Мілле. Творчість останнього художник дуже цінував, оскільки йому точно так само була близька тема селянського побуту і праці. Картина “Дві селянки копаються в полі зі снігом” була виконана за мотивами однієї з робіт Мілле.

Композиція картини дуже близька до оригіналу, проте Ван Гог дуже далеко пішов від роботи Мілле в своїй авторській трактовці. Міллі надає двом працюючим жінкам риси монументальності, роблячи їх головним смисловим і композиційним центром свого твору. Ван Гог, навпаки, робить акцент на навколишній пейзаж.

Фігури селянок у нього стають незначними і умовними, він малює їх ніби між іншим, зовсім не приділяючи уваги деталюванню осіб. Із загальної композиційної маси їх виділяє тільки темний колір одягу, який контрастує з сіро-жовтим кольором поля.

Малюючи пейзаж за спинами жінок, Ван Гог практично повністю відійшов від оригіналу, наділивши його суто індивідуальними рисами. Особливо незвичайним здається небо. Призахідне помаранчеве сонце стає чужорідним на холодно-зеленому небі, лише трохи забарвлюючи теплими кольорами хвилясті хмари. Крім величезного гарячого сонячного диска на горизонті, ніщо не вказує на вечірній час доби.

Широке поле залишається холодним, лише незначно змінюючи сірий колір в бік лимонного. Хаотичні завихрення мазків надають картині відтінок тривожності і хворобливості, що характерно для багатьох робіт Ван Гога цього періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дві селянки копаються в полі зі снігом – Вінсент Ван Гог.