Мучеництво святої Катерини – Лукас Кранах

Мучеництво святої Катерини   Лукас Кранах

Це третя частина триптиха “Мучеництво святої Катерини”. Сюжет з відомої християнської легенди. Один час в Олександрії правила панувала Катерина, яка хотіла стати християнкою. Її бажання здійснилося: вона була хрещена відлюдником.

У той же час в Олександрії перебував імператор Максенций, який прагнув підірвати істинну віру жінки. Він підіслав до неї 50 вчених мужів, але вони не змогли похитнути відданість Катерини християнству. Більше того, Катерина сама змогла так переконати в правдивості цих чоловіків християнства, що ці мудреці самі вирішили стати християнами. Однак, жорстокий Максенций стратив їх усіх до одного. Тепер імператор наказав виготовити Катерині колесо з шипами, в якому її будуть катувати, поки вона не зречеться віри. Але задум імператора так і не втілився в життя: вдарила блискавка і розрубала пекельне пристосування на дві частини.

Розгніваний імператор наказав Катерину обезголовити. Художник зобразив цей найстрашніший момент в долі відважної жінки – ось-ось вона буде обезголовлена стоять за неї катом, але обличчя Катерини спокійно, вона впевнена у правильності свого вчинку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)