Заручення святої Катерини – Паоло Веронезе

Заручення святої Катерини   Паоло Веронезе

Головний вівтарний образ церкви Святої Катерини за своєю будовою є однією з найбільш вдалих варіацій вівтаря Пезаро Тиціана з церкви Санта-Марія Глоріоза деї Фрарі: та ж діагональна, асиметрична композиція завдяки сходах, що ведуть до трону Богоматері в лівій частині картини.

Пара коринфських колон, як стовпи віри, підтримує склепіння божественного храму по боках від трону. Яскравість і насиченість колориту Веронезе досягає тут своєї вершини, багаті червоні, сині, жовті й золоті фарби ніби світяться зсередини. Сцена, відтворена живописцем, складна і динамічна.

Свята Катерина опускається на коліна перед божественним троном, на якому сидить Мадонна з Немовлям Ісусом. Один з ангелів подає її праву руку Немовляті, щоб той зміг одягнути на неї обручка. Ліву Катерина тримає біля грудей на знак своєї віри і покори. Яскраво написано прорванное світлом хмарне небо, по ньому в честь святкування заручин стрімко опускаються янголята-путті з золотою короною для святої.

Ангели краю хмар спостерігають за дією, в той час як інші навколо трону і біля його підніжжя налаштовують інструменти і гортають ноти, вибираючи, що виконати з такого приводу. Слуга готовий вдягнути Катерину в золоту мантію. Тут Веронезе, як і в більшості своїх композицій, вміло поєднав глибоко релігійний сюжет, інтимний момент віри і благочестя з прийнятою у Венеції помпезністю і пишністю дійства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Заручення святої Катерини – Паоло Веронезе.