Бенкет в домі Левія – Паоло Веронезе

Бенкет в домі Левія   Паоло Веронезе

Майстер пишних масштабних полотен, Веронезе прикрасив своїми роботами багато світські і релігійні будівлі Венеції. “Бенкет в домі Левія” був написаний для трапезної домініканського монастиря Святих Джованні та Паоло.

Дослідники припускають, що спочатку картина створювалася на інший сюжет. Висловлюються різні точки зору, на якій саме: “Таємна вечеря”, так як на місці твори раніше перебувала “Таємна вечеря” Тиціана, яка загинула в пожежі, “Бенкет в домі Симеона” або якийсь інший бенкет.

По закінченні роботи Веронезе був викликаний на допит священної інквізиції за надмірно вільну інтерпретацію євангельської сцени, недоречних героїв і зайві деталі, які не відповідали суворої політики католицької церкви, пов’язаної з контрреформацією. Після нього майстру надали три місяці, щоб переписати полотно, але замість цього він лише перейменував його в “Бенкет в домі Левія”, не настільки сакральну євангельську сцену. Веронезе відомий своїми багатолюдними картинами, що зображують біблійні бенкети і трапези.

Ця композиція являє собою квінтесенцію його пошуків у цьому напрямку. Вписана в класичну архітектурну декорацію у вигляді тріумфальної арки, навіяну класичними роботами популярних у той час Андреа Палладіо і Якопо Сансовіно, вона немов відкриває глядачеві театральне дійство, розігране на тлі намальованого задника.

Багата палітра яскравих фарб “описує” різношерстий натовп персонажів, серед яких – турки, чорношкірі, стражники, аристократи, блазні і собаки. В центрі полотна – фігура Христа, дана на відміну від інших на тлі неба, вона своєю ніжно-рожевою тунікою виділяється серед учасників застілля. Від художника не вислизає жодна деталь! Юду він не тільки помістив по іншу сторону столу від Вчителя, але і відвернула. Його увагу відволікає слуга-негреня, що вказує на собаку, яка спостерігає за кішкою, грає під столом із кісточкою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бенкет в домі Левія – Паоло Веронезе.