Бенкет у домі Симона – Бернардо Строцці

Бенкет у домі Симона   Бернардо Строцці

Бернардо Строцці був відомий сучасникам на прізвисько Капучино, а також – Прете Дженовезе. Він справді був ченцем ордена капуцинів у Генуї, але в 1610 покинув стіни монастиря, щоб доглядати за хворою матір’ю і більш інтенсивно займатися улюбленою живописом. У 1630 після її смерті Строцці не побажав повернутися до самітницького життя, за що був посаджений у в’язницю. Вийшовши на волю, він поїхав жити у Венеції, і останній період його життя є надзвичайно плідним.

Однак це масштабне полотно дослідники схильні вважати “генуезьким” твором. Євангеліст Лука розповідає, що коли Христос був запрошений у Будинок Симона Фарисея, якась жінка принесла алебастровий посудину з миром, почала обмивати ноги Ісуса сльозами “і обтирати волоссям голови своєї, і цілувала ноги Його, і мастила миром” . Присутні висловили обурення поведінкою грішниці, але Спаситель сказав їм: “Прощаються гріхи її багато за те, що вона полюбила багато, а кому мало прощається, той мало любить”. І мовив, обернувшись до жінки: “Віра твоя спасла тебе; іди з миром” .

На цей сюжет Паоло Веронезе створив один зі своїх шедеврів, і Строцці явно захоплений їм: архітектурний мотив картини він “римує” з веронезевским. І все ж “абсолютний”, нейтральний фон центральної частини полотна виявляє вже смак часу до караваджистской оптичної середовищі, що дозволяє светотеневому контрастом рельєфно виділяти людські фігури, підкреслювати психологічні реакції і робити відчутними натюрморти. Полотно писалося для адміністратора монастиря Санта – Марія ін Пассьоне незадовго до прибуття в Венецію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бенкет у домі Симона – Бернардо Строцці.