Подвійний портрет Йоганн Твердий і його син Іоганн Фрідріх – Лукас Кранах

Подвійний портрет Йоганн Твердий і його син Іоганн Фрідріх   Лукас Кранах

Лукас Кранах написав багато портретів своїх сучасників. Особливо популярні в цей період були подвійні портрети. Подвійний портрет в мистецтвознавстві називається диптих. Як правило, тут изобрались члени сім’ї – подружжя, брати, сестри та ін

Крім парадних портретів курфюстів або принців, практично ніде не вказуються імена зображених. За їх одягові, дорогоцінним прикрас можна судити про те, що ці люди належали до вищого стану, у якого художник і отримував основні замовлення.

На цьому подвійному портреті зображено курфюрст Саксонський Йоганн Твердий і його син Іоганн Фрідріх, згодом отримав прізвисько Великодушний. Він став курфюрстом Саксонським в 1532 після смерті батька. Коли Йоганн-Фрідріх був ще дитиною, Лукас Кранах перебував на службі при дворі курфюста і був вихователем принца. На цьому портреті спадкоємцю всього шість років, хлопчик з пишним волоссям і миловидним обличчям схожий на дівчинку.

Зображення батька і сина на подвійному портреті незвично для живопису того періоду. Як правило, парними створювалися портрети представників одного покоління, наприклад, чоловіків чи братів. Але дружина курфюста мати Йоганна Фрідріха Софія Мекленбурзька померла при пологах. На портреті принц-сирота абсолютно чарівний дитина з живими мрійливими очима.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Подвійний портрет Йоганн Твердий і його син Іоганн Фрідріх – Лукас Кранах.