Готичний собор на березі – Карл Фрідріх Шинкель

Готичний собор на березі   Карл Фрідріх Шинкель

В історію німецького мистецтва XIX ст. Карл Шинкель увійшов як видатний майстер класицизму, його талант знайшов своє вираження у живопису, графіці, сценографії, архітектурі. Шинкель навчався в Берлінській Академії архітектури у Ф. Гіллі.

Його перші творчі роботи були пов’язані з графікою і живописом. Він писав пейзажі і картини на міфологічні теми, перебуваючи під чарівністю ідей раннього німецького романтизму. З 1810 майстер переважно працював як архітектор. “Готичний собор на березі” – картина, яка була написана в період роботи Шинкеля над його першими архітектурними проектами, витриманими в строгих правилах класицизму.

Романтичний пейзаж з таємничим будівлею середньовічного собору не випадковий у творчому доробку майстра цього періоду. Вихована романтиками любов до Середньовіччя мала творчі сили художника, і в 1820-х він створив ряд архітектурних проектів в дусі неоготики. Інші відомі твори: Вердерская церква в Берліні. 1825-1828; Драматичний театр у Берліні. 1818-1821; Будівельна Академія в Берліні. 1831-1835.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Готичний собор на березі – Карл Фрідріх Шинкель.