Карл I, король Англії, на полюванні – Ентоні Ван Дейк

Карл I, король Англії, на полюванні   Ентоні Ван Дейк

Чудовий фламандський живописець, малювальник і гравер Антоніс Ван Дейк став одним із творців жанру парадного портрета XVII ст. Вплив його творчості на мистецтво європейського портрета відчувалося протягом трьох століть. Вирішальну роль у формуванні Ван Дейка як художника зіграв П. Рубенс, в майстерні якого він працював в 1618-1620. У 1620 художник відвідав Англію і потім відправився в Італію, де його увагу привернула живопис Тиціана.

Після повернення з Італії, в 1627-1632, Ван Дейк став першим художником Фландрії. Його призначили одним з придворних живописців іспанської наместници Ізабелли. У 1632 художник виїхав в Англію, де став придворним живописцем Карла I – мецената і колекціонера, який мав блискучими смаком і інтуїцією.

В Англії вища суспільство вважало за честь позувати художнику. Мистецтво Ван Дейка підкорило англійців, по суті, зв’язавши з ім’ям художника початок англійської школи портрета. Його портрети поетично-вишукані, одухотворенни, сповнені уяви і фантазії і в той же час наповнені глибоким осягненням індивідуальності особистості.

До числа видатних творів належить портрет “Карл I, король Англії, на полюванні”. Монарх зображений у невимушеній обстановці. Його вигляд елегантний, аристократичний, привабливий і вишуканий. Інші відомі твори: “Іконографія” ; “Сімейний портрет” 1621. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Карл I, король Англії, на полюванні – Ентоні Ван Дейк.