Амур і Психея – Ентоні Ван Дейк

Амур і Психея   Ентоні Ван Дейк

Досить відома міфологічна історія про союз Амура і смертної дівчини Психеї, якої в подальшому було даровано безсмертя богів. Виходячи з надання батьки дівчини попросили Амура видати її заміж, проте він був зачарований її найгарнішою красою і вирішив сам на ній одружитися.

Забравши її в прекрасний казковий замок він відвідував її тільки вночі, в цілковитій темряві, щоб не показувати свого обличчя і істинного походження. Однак заздрісні сестри весь час підбивали її будь-якими способами поглянути на чоловіка і переконатися, що він прекрасний юнак білявий, а страшне чудовисько облущенное в образі жахливого змія.

Дівчина подалася на вмовляння і прийомом побачила обличчя свого коханого чоловіка, проте Амур був засмучений, що сталося, і залишив свою дружину сумувати одну в замку. Психея дуже довго шукала спосіб вибачитися перед чоловіком, поки не зустрілася з богинею Венерою. Венера не хотіла продовження цього союзу між богом і жінкою і тому вирішила обманом вбити Психею.

У своїй композиції Ван Дейк вирішив зобразити момент, де Психея після довгої розлуки зустрічається зі своїм коханим Амуром. Амур зображений у вигляді оголеного білявого юнака, з прекрасним тілом бога Олімпу. З його спини ростуть сніжно-білі янгольські крила.

Амур підлітає до своєї коханої, торкаючись до її прекрасному особі своїми руками. Психея ж зображена в довгому сні, і поруч з розгорнутою подарунком Венери. Їх одіяння червоного і синього кольору символічно використовуються автором для розмежування чоловічого і жіночого начала. Вони виступають найбільш яскравими елементами картини, в той час як фон досить одноманітний.

Темні дерева, не надто деталізовані, виконані в золотисто-коричневих тонах добре гармонують із квітами землі каменів і хмар, не звертаючи на себе зайвої уваги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Амур і Психея – Ентоні Ван Дейк.