Весна – Сандро Боттічеллі

Весна   Сандро Боттічеллі

Картина “Весна”, написана Боттічеллі в 1478 році, об’єднує в собі три різних, але пов’язаних один з одним напряму. Помпезний куртуазний стиль – то час у такому стилі зображувалися любі. Також художник використав у картині античний стиль – персонажі і мотиви з міфів Давньої Греції. Християнський стиль представляє образ Мадонни, яка благословляє всіх персонажів своєю рукою.

У правій частині картини зображений Зефір – швидкий вісник богів, який викрадає німфу Хлориду, господиню полів і лугів. У лівій частині картини зображені три грації, що символізують єдність насолоди, цнотливості і любові. Поруч з ними розташувався Меркурій, мабуть, згадує відомий міф про Паріса, який віддав яблуко богині. У римлян цю богиню звали Венера, у греків – Афродіта. Вона зображена у правій частині картини, що йде по траві, над її головою летить немовля-амур, целящийся в одну з грацій.

В самому центрі полотна зображена Мадонна. І це неспроста: художник представляє її в образі “прекрасної дами”, ідеальної жінки, образ якої благословляє і дарує натхнення поетам і художникам.

Сандро Боттічеллі своєю картиною “Весна” намагається сказати, що різні періоди мистецтва незначно відрізняються один від одного, вони просто модифікуються, риси і характери одних персонажів легенд і оповідей перетікають в інших. Не дивлячись на змішування на одному полотні язичництва і християнства, художник переконаний в тому, що різні точки зору і течії мають право на спільне існування.

Картина випромінює теплоту, спокій і гармонію, і просто струменить любов’ю. Вже більше п’ятисот років справжні цінителі живопису захоплюються неперевершеною майстерністю Сандро Боттічеллі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)