Весна – Адольф Бугеро

Весна   Адольф Бугеро

Картина Адольфа Вільяма Бугро “Весна” – неповторна інтерпретація народження весняної відлиги. Полотно художника дуже світле і просякнуте любов’ю і світлом пробудження природи. Автор втілив природне явище в образі юної діви. Алегоричність і уособлення невагомого і невідчутного у вигляді живої істоти завжди було важким завданням, при цьому виграшною. Бугеровский теплий сезон став центром картини, він відчутний, має тонкий стан і прозору шкіру. Це вона, це Весна Бугеро! Компонування персонажів картини дуже проста.

Автор не став перевантажувати свою роботу буйним цвітінням. Всього в міру – і снують ангелів, і квітів, і уривка пейзажу. Для російської цінителя весна в розумінні її народження завжди представляється відлигою і першими бруньками. Не можна відокремлювати біографію Бугро від його творчості. Французька зима інша – це дощі і температура до нуля градусів. Це тепло пояснять пишну рослинність і вже густе листя на дальньому плані картини, досить прогрітий грунт з вже квітучими первоцвітами, соковитою травою.

В противагу вже зрілої природі Бугеро зобразив Весну ще зовсім юною. Щоб її народження, як уособлення першої любові і світлих почуттів, справило належний ефект на глядача, автор оточив її численної братією ангелів. Крилаті немовлята синонімічні Амуру – Богам любові римської міфології. Також ці “молоді люди” мали відношення до Херувимів, близьким до Бога. Тут херувими співають пісні молодої Весни. У будь-якому випадку, художники часто вдаються до приміщення крилатих хлопчиків у свої полотна. Це наділяє сюжет розчуленням, яким теплом і добротою. Весняна дівчина Бугеро сором’язлива і скромна. Незважаючи на збентеження, вона тішить себе негой від поцілунків дитячих губ. Очі її прикриті, а рожеві губи відкриті в полуулибке.

Міміка свідчить про насолоду і задоволення. Її супутники зачаровані юністю, свіжістю і непорочність тіла. Ангели грають з довгим волоссям, прибирають пасма з особи Весни і віддано сидять у босих ніг. Бугеро вловив настрій весняної природи. Тому живе явище природи невинно і невинно в своїй наготі без натяку на земні вади. На додаток до свіжого сюжету художник застосував гру холодних і теплих фарб для написання тіла дівчини і пернатих пустунів. В оточенні більш щільного фону герої здаються невагомими і світяться зсередини. Так виглядає на просвіт стигле яблуко – прозоре, соковите, медове. Це гарне полотно в повний зріст, втім, як і всі роботи француза Адольфа Бугеро, стало візитною карткою ще однієї інтерпретації Весни в живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)