Лісистий берег – Ісаак Левітан

Лісистий берег   Ісаак Левітан

Картина “Лісистий берег” була написана Левітаном В. І. у 1892 році, в стилі реалізм маслом на полотні. Сюжетом відображається вся краса і любов до рідної природи.

На картині зображені сутінки. Нескінченна водна гладь змушує нас задуматися про життя і про те, що оточує, поринути в атмосферу спокою і доброти. Звиваючись, широка річка, йде за горизонт. Вона тиха і спокійна, як і весь ліс, який ніби застиг в очікуванні. Природа не рухлива і відразу жива, все йде своєю чергою.

Автор використовував дві крайності, одна з яких полягає у зображенні обривистого берега, інша – тихого і мирного пляжу. Ці протилежні сторони відмінно доповнюють один одного і поєднуються в цілу композицію. Завдяки засохлим пням сюжет наповнюється особливим колоритом, який розуміється кожним по-своєму.

Вода в річці темна з незвичайним зеленуватим відтінком, вона блищить на тлі призахідного сонця, небо повністю вкрите хмарами, беспроглядную ліс стоїть нерухомим. Автор використовує теплу кольорову гаму, яка надає сюжетом доброту і безтурботність.

Жовті фарби викликають відчуття того, що берег насправді обсипається. Ось адже дійсно талант і майстерність знаменитого художника! Руська земля випромінює тепло, що зігріває як тіло, так і душу. За допомогою пейзажу, сам того не усвідомлюючи, починаєш замислюватися про сенс життя, про вічність, про любов до Батьківщини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)