Сутінки. Місяць – Ісаак Левітан

Сутінки. Місяць   Ісаак Левітан

Ця картина була написана автором в той період, коли його твори залежали від емоцій і настрою художника. В останні свої роки він віддавав перевагу меланхолійним і похмурим тонам, які стали відображенням всіх розчарувань і смутку самотньої душі.

На картині зображений осінній вечір. Велика частина пейзажу – це світло-блакитне небо, на якому видніють сірі хмари, виглядають навіть трохи яскравіше по відношенню зі спокійною, нерухомою поверхнею річки. Місяць вже висить на світлому небі, вона з’явилася раніше, ніж її нічні супутниці зірки. Навіть відображення в річці її розпливчасте і хитка, немов питає “А чи не занадто рано з’явилася?”

В середині картини основними атрибутами є пожовклі і потемнілі дерева. Промені яскравого сонця, яке ще не сховалося за горизонтом, висвітлюють ці жовті, руді, темно-зелені крони дерев, вносячи в картину трішки світлої радості.

Все на картині виглядає нерухомим, лише легка брижі видніється на річці, де ліс відображається по-іншому, ніж місяць. Він зливається в єдину густу палітру, в якій присутній жовтий і оранжевий кольори, і спокійно чекає настання ночі. Лише два цілком пожовклих дерева стоять окремо, відокремившись від гаю: одна знаходиться біля самого берега, друга – ближче до лісу вдалині.

Не можна сказати, що картину повністю поглинає осіння меланхолія, але все ж, вона викликає невелику тяжкість на душі. Автор постарався без перебільшення печальности пейзажу передати той настрій, який виникає хоч раз у кожного в цей період року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)