Вечірній дзвін – Ісаак Левітан

Вечірній дзвін   Ісаак Левітан

Дивовижна картина, що володіє унікальною здатністю – крім візуального сприйняття, цю картину можна ще й почути.

Ісаак Ілліч Левітан написав роботу в один з найщасливіших періодів своє непросте життя – 1892 році, і, напевно, ще й тому вона входить в число кращих, що визначають індивідуальний стиль майстра.

Релігійне будова, зображене на картині – це не плід фантазії Левітана, а реально існуючий Кривозерский монастир біля міста Юрьевця, а неширока річка – найулюбленіша художником Волга.

Картину можна віднести до жанру “церковного пейзажу” – подібних робіт у Левітана кілька. Автор зобразив літній вечір, а саме той час, коли дзвін збирає всіх бажаючих на молитву.

Рідкісні “гості” на полотні цього художник – люди, майстер пейзажу не дуже любили зображати їх своїх роботах. Головним “очеловеченим” героєм для художника завжди була сама природа, пейзаж, однак, у представленій картині присутні люди. Невеликий пором з паломниками надає роботі реалістичні риси.

Справді чарівно на картині зображено небо, урочисті рожево-білі хмари неспішно пливуть над високою дзвіницею і монастирем. Наявності, хитрий улюблений хід майстра – “подвоєння” небесного простору, через відображення в спокійній дзеркальній гладі річки.

У цій картині глядач не знайде контрастних зіставлень та інших колірних дисонансів – все спокійно і гармонійно. Волга по діагоналі перетинає полотно, і як би веде погляд глядача, надаючи композиції динаміку.

У картині дивним чином звучать в унісон природне і духовне начало – незвичайна краса пейзажу ідеально гармонує з взметнувшейся шпилем вгору дзвіниці, білокамінними стінами монастиря, поспішають на службу паломниками. І над всією цією вечірньою пастораллю розливається низький і густий дзвін, який резонує з усією цією чудовою природою, і доносить до нас свій величавий заклик через століття, незмінно народжуючи глибокі філософські думки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)