Буря. Дощ – Ісаак Левітан

Буря. Дощ   Ісаак Левітан

Картина була написана автором у 1899р., можна вважати її останньої величезною роботою знаменитого художника.

Глядач перед собою бачить холодне осіннє небо, яке затьмарене сірими розпатланими хмарами. Відчувається наближення грози.

Косі струмені дощу закривають видимий простір. Пориви вітру дуже сильні, як видно тонкі берізки хиляться до землі. Такий вітер зриває потемнілу від негоди траву, і вона розвивається разом з жовтими свіжими тирсою.

На дальньому плані спостерігаються такі ж зігнуті дерева. Тільки пні дерев залишаються спокійними до подій і акуратно складені дрова. Їм також дісталося від холодної зливи, вони виглядають сумно і сиротливо.

Художник був першим, хто зумів передати всю ширину російської негоди. Глядач бачить на картині посилення бурі за рахунок використаних композиційних та живописних засобів.

У цій картині незвичайний сюжет і експресія трактування. Основний тон – важкі і холодно руді відтінки. Твір, звичайно, має і теплі тони, але вони спеціально створені приглушеними.

Завдяки широким мазкам перед глядачем постають безладно розкидані трава і тирсу. Складається враження, що це все пригнав незрозуміло звідки взявся вітер. Для зображення березняка автор використовує майже чорні, і в той же час світло-сірі відтінки. Це було зроблено легкими мазками. Картина може вважатися панорамою завдяки витягнутості і згинання дерев.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)