Портрет В. І. Левітана – Валентин Сєров

Портрет В. І. Левітана   Валентин Сєров

В. А. Сєров написав багато портретів відомих особистостей того часу. Для кожного він вибирав обстановку та певну позу. У художника немає схожих картин, до кожного позирующему людини він ставився по-своєму. Він умів передати внутрішній світ і настрій людини за допомогою полотна і фарб.

І. в. Левітан був художником, хоча по його портрету цього не скажеш. Сєров писав портрет саме в майстерні зображеного художника. При цьому на картині немає ні фарб, ні пензлів, ні картин, написаних Левітаном. Цей портрет виконано у коричневих і сірих тонах, навіть в якійсь мірі похмурий і сумний. Чоловік на картині такий же як і обстановка навколо: сумний, сумний, втомлений від життя. В його очах немає радості, вони наповнені тугою. Таке відчуття, що Левитану все набридло, і він від усього втомився, а погодився позувати від безвиході.

Його тонка рука стомлено лежить на спинці крісла. Ніби коли Сєров попросив Левітана позувати йому, Левітан просто сів на перший-ліпший стілець і все. Його смагляве обличчя виражає таке байдужість, що здається, ніби йому абсолютно все одно, що відбувається навколо. Можливо у людини, зображеної на портреті, був спокійний сумний характер. Може, в нього щось сталося чи він розчарувався в житті.

У В. І. Левітана красиве обличчя з правильними рисами, обрамлене густою бородою і вусами. З-під чорних брів дивляться сумні, мудрі і виразні очі. Незважаючи на всю печаль, обличчя одухотворене красою. Художник зображений на портреті у чорному костюмі і білій сорочці. Цей строгий костюм ще більше підкреслює тугу і печаль Левітана. Схоже, що навіть вся майстерня виконана під стати настрою живописця. Темні тони ще більше підкреслюють сум і байдужість того, хто зображений на портреті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет В. І. Левітана – Валентин Сєров.