Черешня – Берта Морізо

Черешня   Берта Морізо

У 90-і роки стиль живопису Морізо отримує новий розвиток, багато в чому завдяки Ренуара, остававшемуся таким же відданим другом. Тепер композиція для художниці займає більше “почесне” місце, а робота над малюнком являє систематичний процес. Два художники працюють над подібними мотивами, створюють багато картин на пленері.

В цей плідний період написана картина “Черешня”, яка представляє роботу, безсумнівно, прикрашає творчість Морізо. Висхідний рух – момент, що спостерігається у всіх деталях цієї композиції: фігури дівчат з руками, піднятими вгору, сходи, формат полотна, подовжений по вертикалі. Техніка художниці, яка відрізняється хаотичністю мазків, теж змінена, і підпорядкована руху вгору; помітно, особливо по зображенню волосся і суконь, що кисть працювала вертикально.

Найбільш райський період року, коли стає майже весна “дорослій” і літо ось-ось вступить у свої права, переданий ідеально за рахунок використання чистого кольору.

На сходах стоїть Жюлі, вік якої можна зіставити з цією чудовою порою року, в ролі іншої моделі – її кузина Жанни Гобиллар.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)