Вручення немовляти Мойсея – Себастьяно Річчі

Вручення немовляти Мойсея   Себастьяно Річчі

Картина італійського художника Себастьяно Річчі “Вручення немовляти Мойсея дочки фараона”. Розмір картини 72 x 61 см, полотно, олія. Ця картина Річчі на старозавітний сюжет відома під назвою “Знаходження Мойсея”. Мойсей – великий визволитель і законодавець єврейського народу, що жив в кінці XVI і початку XV століть до нашої ери. Своє ім’я Мойсей отримав від врятувала і виховала його єгипетської принцеси, дочки фараона; воно означає “взятий з води”.

Згідно біблійного оповідання, дитина, що народилася у Амрамових, і Иохаведи, зважаючи розпорядження фараона про побиття всіх іудейських немовлят чоловічої статі був покладений матір’ю в осмоленную кошик і опущений в очерет на Нілі, де і був знайдений пришедшею купатися дочкою фараона; вона взяла його до себе і дала йому блискучу освіту.

Ця добра принцеса була Термутис, дочка Рамзеса II, або, за іншим припущенням, Хат Асу, дочка Тотмеса I, знаменита згодом самостійна правителька Єгипту з XVIII династії. Мойсей був присвячений “у всю мудрість єгипетську”, тобто в усі таємниці релігійного і політичного світогляду Єгипту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вручення немовляти Мойсея – Себастьяно Річчі.