Меркурій вручає німфам немовляти Бахуса – Франсуа Буше

Меркурій вручає німфам немовляти Бахуса   Франсуа Буше

Картина французького художника стилю рококо Франсуа Буше “Меркурій вручає німфам немовляти Бахуса”. Розмір картини 273 x 202 см, полотно, олія. У центрі цієї картини немовля Бахус, що народилася від позашлюбного зв’язку Зевса з царівною Семелою, дочкою Кадма і Гармонії. Тоді Гера, в гніві на суперницю вирішила погубити Семелу.

Прийнявши на себе подобу Берои, годувальниці Семели, вона вселила Семелі бажання переконатися на власні очі, що її коханий Зевс – дійсно те божество, за який видає себе, а для цього просить Зевса з’явитися їй у всьому блиску своєї величі, з громом і блискавками. Вимушений клятвою виконати прохання Семели, Зевс з’явився перед нею в полум’я перунів; смертна жінка не витримала небесного вогню і згоріла. Недоношена дитина в лоні матері плід Зевс врятував від загибелі, вклавши його в своє стегно і, коли прийшов час, справив на світло Бахуса і віддав немовляти Меркурію, доручивши сховати від Гери.

Хитрий Меркурій в свою чергу вручив немовляти Бахуса німфам річки Ніси, щоб виконати волю Зевса, укрити дитини від гніву ревнивої дружини Зевса Гери і не постраждати самому. Згідно викладу більш давнього міфу, пересказанному Еврипидом у творі “Вакханки”, Бахус, вже здатний до життя, вийшов з полум’я Зевса неушкодженим; колони царського спокою випустили з себе зелені гілки плюща, під прохолодною покровом якого і врятувався немовля. На картині Буші німфи уражаються дивовижного немовляті, якому як майбутнього богу виноробства, повноваження від Зевса вручає путті у вигляді виноградної лози.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Меркурій вручає німфам немовляти Бахуса – Франсуа Буше.