Звільнення апостола Петра ангелом – Себастьяно Річчі

Звільнення апостола Петра ангелом   Себастьяно Річчі

Картина італійського художника Себастьяно Річчі “Звільнення апостола Петра ангелом”. Розмір картини 300 x 200 см, полотно, олія. Петро, в Новому Завіті один з дванадцяти апостолів. Первісне ім’я Симон. Покликаний Ісусом Христом в апостоли разом із братом Андрієм і наречений Кифой, Петро отримує призначення стати “підставою” церкви Христа, йому вручаються ключі небесного царства.

Відданий Христу, Петро після таємної вечері тричі відрікається від нього. Після смерті Христа Петро займається проповідницькою діяльністю. У Римі він схоплений і страчений разом з Павлом. У християнській іконографії лику апостола Петра, як східної так і західної церкви присвоєно тип сивого старця, з кучерявим волоссям і бородою, більш або менш лисого.

На католицьких іконах апостол Петро найчастіше зображується з двома ключами, які, згідно з переказами римсько-католицької церкви, вручені йому Ісусом Христом; передачу цих ключів, службовців символом влади церкви в’язати і розрішати гріхи, зобразив Перуджіно на фресці в Сикстинській капелі і Рафаель на одному зі своїх картонів.

Іноді апостола Петра зображують з рибою в руці – натяк на його рибальський промисел. Наприкінці першого десятиріччя 18 століття колорит живопису Себастьяно Річчі стає все більш світлим, повітряним і прозорим. Вихований у венеціанській традиції, живописець Себастьяно Річчі грав провідну роль у формуванні загальноєвропейського живописної мови початку вісімнадцятого століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Звільнення апостола Петра ангелом – Себастьяно Річчі.