Портрет Петра I – Луї Каравакк

Портрет Петра I   Луї Каравакк

Луї Каравак написав перший портрет Петра I в 1716 році. Саме цим роком датована французька гравюра з портрета подібного типу. Цілком можливо, що гравюра виконана з портрета, який зараз зберігається у військово-морському музеї Санкт-Петербурга. Петро I зображений на тлі моря з численними фортецями і що вишикувалися кораблями союзного флоту російської, голландської, датської та англійської. Російський цар командував ним під час морської кампанії осені 1716 року.

Каравак приїхав до Росії навесні 1716 року, і Петро I цілком міг взяти свого придворного живописця на театр військових дій. В “Похідному журналі” за 1716 рік є два записи, від 14 і 15 листопада, на які звернув увагу ще Д. А. Ровинський: “Його Величність їв у короля [Фрідріха-Вільгельма I, короля Прусського – примітка Д. А. Ровінського], і списували персону”. 15-го листопада позначено: “Його Величність їв вдома, і списували персону, і король” .

Якоб Штелін критично ставився до портретів Каравака, вважаючи, що художник “ніколи не досяг належної сили в малюнку”, що “його портрети були і залишилися жорсткими: по колориту” і що вони “завжди трошки схожі, але ніколи повністю” . Однак іконографічні типи Петра I, створені Караваком, були дуже популярні, їх неодноразово копіювали і гравірував протягом наступних століть.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)