Урочистий бюст Петра I

Урочистий бюст Петра I

Урочистий бюст Петра, зроблений на зразок бюсти римських імператорів, був виконаний в процесі роботи над пам’ятником імператору, для створення якого Растреллі був запрошений у Росію.

Динамічна барокова композиція бюста виконана з підкресленою просторово, з светотеневими контрастами пластичних мас. Постать сповнена напруженого динамізму, все в ній підкреслює неприборкану енергію незвичайної людини. На грудях і латах імператора численні барельєфи.

Один з них зображує Петра-скульптора, висекающего статую – символ нової Росії. Сцени битв, говорять про енергійної зовнішній політиці, неспокійні, взметнувшиеся вгору драпірування – все це глибоко пов’язане з основною ідеєю твору дати історично-правдивий образ перетворювача Росії.

Бюст Петра I – варіант знаходиться в Державному Ермітажі бронзового оригіналу 1723-1729 року, виконаного Б.-К. Растреллі. Петро I – молодший син царя Олексія Михайловича і його другої дружини Наталії Кирилівни Наришкіної. У 1682 році, після смерті старшого брата Федора, успадкував разом з братом Іваном царський престол. З 1689 року правил единодержавно. З 1721 року – перший російський імператор.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)