Святий Апостол Андрій – Ель Греко

Святий Апостол Андрій   Ель Греко

Картина Ель Греко “Апостол Андрій” зображує святого в повній згоді з традицією. Це старець, виглядом схожий на свого брата Апостола Петра. У його руках – косий хрест.

Згідно з переказами Андрій прийняв мученицьку смерть, будучи розіп’ятим на Х-подібному хресті. Рідше його зображують з рибальської мережею або мотузкою. За переказами, Апостол Андрій здійснював місіонерські подорожі в скіфські землі, Малу Азію, Грецію. Особливо шанують Св. Андрія Первозванного в православній церкві. Згідно з переказами, він вказав місце і пророчо передбачив підставу на ньому міста Києва.

На полотні Ель Греко зобразив Андрія, як і інших апостолів, в простому одязі, з скуйовдженим сивим волоссям і довгою густою бородою. Художник в точності втілив у картині опис апостола з праці ченця Єпіфанія “Житіє Андрія Первозванного”: “він не був малий по тілесному додаванню, але високий, носат, броваст, трохи згорблений”.

Правою рукою апостол притримує дерев’яний хрест. Ліва долоня апостола простерта в заради благо словення жесті, її зображення нагадує крило голуба, символ Святого Духа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Святий Апостол Андрій – Ель Греко.