Благовіщення – Ель Греко

Благовіщення   Ель Греко

Картина іспанського художника Ель Греко “Благовіщення”. Розмір картини 114 x 66 см, полотно, олія. Особливості творчості Ель Греко, що знайшли розгорнуте втілення в картині “Поховання графа Оргаса”, позначилися в таких творах митця, як “Святий Мартин і жебрак”, “Благовіщення” і багатьох інших. Благовіщення – добра, радісна звістка.

У святковий день Благовіщення християни згадують сповіщення архангелом Гавриїлом в галілейському місті Назареті Пресвятій Діві Марії, нещодавно перед цим заручена з Йосипом, таємниці втілення від Неї Бога-Слова. У церковній службі цього свята зображуються різні обставини цієї події. Тропарі канону представляють як би бесіду архангела Гавриїла з Пресвятою Дівою. Так як від часу безнасінного зачаття Сина Божого покладається початок спасіння людського роду, то Церква в день Благовіщення неодноразово виголошує: “днесь спасіння нашого початок і іже від віку таїнства явління…” .

Празник Благовіщення належить до найдавніших празників в честь Богородиці. Вказівки про святкування Благовіщення збереглися у свідоцтвах від IV століття. Насамперед святкування Благовіщення встановилося, припускають, в Константинополі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)