Покарання Корея, Датана і Абирона – Сандро Боттічеллі

Покарання Корея, Датана і Абирона   Сандро Боттічеллі

До сюжету на який була створена ця фреска Боттічеллі звернувся першим з ренесансних художників. Події, зображені тут, описані в старозавітній книзі Числа і розповідають про те, як “начальники суспільства”, двісті п’ятдесят славетних мужів, якими предводительствовали Корей, Датан і Авірон. зважилися запитувати Мойсея, який звільнив їх за велінням Бога з єгипетського рабства, чому він і його брат Аарон поставлені вище всього народу Ізраїлю.

В центрі композиції художник зобразив, як повсталі покарані Богом за зухвалість – розлітаються кадильниці, які вони принесли “перед Господнє”, а самі осмілилися в жаху падають додолу. Зліва житла призвідників разом з ними і їх домочадцями провалюються крізь землю, а праворуч товпляться ті двісті п’ятдесят чоловік, які теж пішли проти божественної волі і ось-ось будуть винищені.

Боттічеллі поєднує давні і сучасні йому реалії, наприклад шати Мойсея і тих персонажів, які мають по моді XV століття, а первосвященик Аарон представлений в папській тіарі. Художник переніс дію в Рим, закарбувавши на задньому плані в центрі арку Костянтина, символізує тут торжество вищого, божественного закону. Праворуч зображені античні руїни, які повинні нагадувати про сокрушении непокірних.

Розділена на три сцени композиція виглядає одним цілим. Цьому сприяє не тільки єдиний пейзаж, у який поміщено зображення, але і емоційна хвиля. Вона пробігає від лівого краю фрески через центр і кілька гасне в групі людей справа, але, будучи підхопленою Мойсеєм з печаткою праведного гніву на чолі, воздевающим руки, спалахує знову. Складний ритм, якому підпорядковано настрій картини, стає то сильніше, то слабше, – одна з особливостей, що відрізняють живопис Боттічеллі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Покарання Корея, Датана і Абирона – Сандро Боттічеллі.