Портрет Вів. Кн. Олени Павлівни – Карл Брюллов

Портрет Вів. Кн. Олени Павлівни   Карл Брюллов

Блискуче майстерність Брюллова-монументаліста розгорнулося У великому портреті вів. кн. Олени Павлівни з маленькою дочкою. Портрет був написаний Брюлловим в 1830 році, але йому передувала тривала і наполеглива праця протягом більше двох років. У 1828 році вів. кн. Олена Павлівна, яка вважала себе любителькою мистецтв і покровителькою художників, вирушила в супроводі своєї свити в подорож по Італії.

Там Брюллов познайомився з нею. Результати знайомства Брюллова з великою княгинею не забарилися. “Під час свого перебування в Римі, государиня велика княгиня Олена Павлівна благоволила замовити мені свій портрет в зріст і кілька копій з нього” “, – писав К. Брюллов.

Численні начерки, ескізи зроблені в робочих альбомах, свідчили про наполегливої роботи художника над виконанням свого задуму. Цей портрет, швидше за все, один з варіантів. Він мало відомий, тому що потребував реставрації Дочка Вюртемберзького принца Павла, до переходу в православ’я – Фредеріка-Шарлотта-Марія.

У 1824 р. одружилася з великим князем Михайлом Павловичем, при хрещенні прийняла російське ім’я. Була блискуче утворена. Під її заступництвом виникло Російське музичне товариство. Вечори, які вона влаштовувала в Михайлівському палаці, славилися на весь Петербург. Відома широкою благодійною діяльністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)